Letošní prázdniny byly pro brněnské letiště rekordní

BRNO - Zájem o cestování leteckou dopravou rok od roku roste, což potvrzují i statistiky brněnského letiště za letošní prázdniny.

V průběhu července a srpna 2018 bylo na brněnském letišti odbaveno téměř 225 tisíc lidí. V červenci to bylo dokonce nejvíce cestujících v historii letiště, zhruba 115 tisíc lidí a statistický nárůst byl zaznamenán také v srpnu. Letištěm prošlo téměř 110 tisíc cestujících, (přesně 109 603) což je oproti předchozímu srpnu 20 % nárůst a zároveň stejně jako v červenci nejvyšší číslo v historii letiště, co se týče odbavených cestujících za srpen. 

Naplnily se tak příznivé prognózy, které už před startem letní sezóny napovídaly, že statistická čísla budou vyšší, než v předchozích letech. V letovém řádu bylo totiž dlouho předem naplánováno jen na prázdniny o zhruba 180 letů více.  Podle předpokladů by se tak do konce roku počet odbavených cestujících letos mohl navýšit až o jednu třetinu.

Do konce roku nás navíc čeká další navýšení provozu o novou linku Brno- Milán Bergamo, kam mohou lidé cestovat dvakrát týdně. První let se uskuteční symbolicky v den stého výročí vzniku Československa - 28.října. V tento den vstoupí v platnost také zimní letový řád, který nabízí i další pravidelné lety do Londýna a Mnichova, kam letadla z Brna míří každý den od pondělí do neděle.

(niv)