Divadlo Polárka zve na básnickou pohádku

BRNO - I když si venku začínáme užívat jarních teplot a slunečních paprsků, v Divadle Polárka budete mít příležitost nechat se okouzlit básnickou pohádkou s nádechem podzimu.

V sobotu 21. dubna se na jevišti Malé scény poprvé setkají její hrdinové - František, někdy začátkem září vyloupnutý z ježaté kaštanové slupky a Anežka, která vyrostla        v semínku slunečnice. Pohádka od Radka Malého - básníka, překladatele a autora knih pro děti oceněného Magnesii Literou za poezii, je určena všem divákům od tří let.

Málokdo má rád podzim. Ve městech žlutá mlha, v lese sychravo a na polích rozmoklá hlína. Právě v takovém lezavém nečase se v šípkovém keři potkají dva malí zkřehlí bezdomovci. František a Anežka, kteří se Vám představí v pohádce o dlouhém putování, svobodném životě, nenápadné lásce a o tom, že se asi někdy musíme rozejít, abychom se zase sešli.

“Pohádka o Františkovi z kaštanu a Anežce ze slunečnic vznikla podle knihy básníka Radka Malého. Spíš než jako příběh je možné ji číst jako “přírodní podobenství,” jako báseň. Stejně tak její jevištní podoba má být obrazivá, básnická. Hraje se o přírodě, o jejím koloběhu,            o tom, co zažíváme a cítíme na podzim, na jaře, o tom, že jinak vychází slunce v září a jinak v listopadu. A příběh Františka a Anežky je také metaforou lidského vztahu - nenápadné lásky a svobodného života, který se nemusí starat o budoucnost a spořádaný život.” Jan Cimr, režisér

Diváci prožijí příběh těchto dvou hrdinů ve velkém stanu, který se na Malé scéně promění například v krtčí noru, ve které najdou úkryt před sychravým podzimem, hvězdnou oblohu       a v mnoho dalšího. Společně budou pozorovat plynutí podzimu, jednoho měsíce po druhém, a především proměny přírody, která je nádherná a fascinující, i když umí být také nemilosrdná.

 

František z kaštanu, Anežka ze slunečnic

autor: Radek Malý; režie: Jan Cimr; dramaturgie: Karolína Ondrová; hudba: Markéta Husková; scénografie: Kristýna Taübelová

Premiéra 21. 4. 2018 v 15:30; reprízy 24. 4. v 17:30 a 28. 4. v 10:30 a 15:30 a 5. 6. v 17:30 .

Určeno pro diváky od 3 let.

Předprodej lístků v síti GoOut.cz.

 


Divadlo Polárka je profesionální brněnské dětské divadlo pro děti a mládež, založené            v roce 1999. Polárka je součástí Kulturního a vzdělávacího střediska "U Tří kohoutů", příspěvkové organizace městské části Brno-střed. Kompletní program divadla a další informace najdete na webových stránkách divadla www.divadlopolarka.cz

 

 (niv)

 

 

 

Zavěšená vstupenka

 

Divadlo Polárka od září 2017 provozuje projekt Zavěšené vstupenky - diváci tak mohou koupit lístky, které se před sociální odbor městské části Brno-střed a neziskové organizace dostanou k rodinám, které by si jinak návštěvu divadla nemohly dovolit. Ke konci roku 2017 již bylo zakoupených několik desítek těchto vstupenek a celá řada dětí již divadlo navštívila.

 

(niv)