Léčivá síla vody a teplé bazény v brněnském Infinitu

Nová odpočinková zóna v Infinitu.

Brno - Zázračná síla vody, odpočinek, kontakt s krásnou přírodou, vnitřní pohoda a dokonalá osobní péče.

Tuto léčivou kombinaci nabízí wellness centrum Infinit na Brněnské přehradě. Tady si můžete prodloužit léto, ale také léta, díky vodě, jejíž zázračná síla s námi putuje již od pradávna. Jedinečný areál představila Úspěchu Eva Lavičková z vedení společnosti. 

Pokud Infinit navštívíte, čeká vás osvěžující koupel pod širým nebem. Bazén je ozářený sluncem nebo hvězdnou noční oblohou a nescházejí v něm vířivé lavice, vodní lehátka a chrliče. Teplota vody dosahuje teď v zimě 38 °C a je otevřen za každého počasí.

Hned vedle nejteplejšího bazénu v Brně se můžete ponořit do nejslanějšího bazénu v Česku se slaností vody 1-3%.

A jak blahodárnost čistého koupání ve vodním Spa se čtyřmi teplými bazény a dvanácti druhy saun pomáhá léčit vaše tělo i duši? Teplá voda má uvolňující účinky. Voda v relaxační lázni masíruje unavené svaly a povzbuzuje v nich krevní oběh.

Tímto způsobem se urychluje přísun léčivých živin do tkání a ještě z nich pomáhá odvádět odpadní látky, které vzbuzují bolestivost. Ohromná síla vody nemůže být protizánětlivými pilulkami, léky na uvolnění svalů ani žádnou jinou podobnou terapií nahrazena. Je svými prokazatelnými účinky na lidské tělo šetrnějším nástrojem regulace tělesných funkcí než chemické léky, neboť nemá žádné negativní vedlejší účinky. Je v první řadě nejlepším vodičem tepla, a tak, na podkladě tepelných podnětů na kůži, ovlivňuje cévy, nervy a tkáně .

Voda má také výhodnou hustotu, nadnáší a tím ulevuje a "masíruje" všechny svaly, tkáně i orgány. Působení horké vody přivádí do tkání více krve, a to až o 400%, čímž výrazně zlepšuje jejich zásobení kyslíkem a živinami. Teplá voda zvyšuje tělesnou teplotu, čímž stimuluje působení bílých krvine a urychluje hojení. Uvolňuje i psychické napětí a má prokazatelně sedativní účinky, které vám uleví od stresu a příjemně unaví.

Ticho, kouzlo přírody, vodopád, bystřina, ledové jezírko a samozřejmě 12 originálních saun. V nich se snoubí blahodárnost tepla, ticha a bylinek. Která je ta pravá? Je to jako s láskou, když si nějakou zamilujete, pak je to pouto na celý život.

Můžete si vybrat....medovou, tropickou, finskou, vulkáno s vysokou teplotou, bylinnou či alchymistickou nebo tematický saunový ceremoniál plný emocí a krásy. Ale vždy je tu hlavně léčivá kombinace tepla a studené vody. Ta je také léčivá a odstraňuje překrvení, napomáhá odplavování odpadních látek, zmírňuje bolestivost zánětlivých otoků, zvyšuje tkáňový i celkový metabolismus organismu a prohlubuje dýchání.

"Teď je ten pravý čas, kdy zimní počasí nabádá k lázeňským a saunovým rituálům. Máte-li rádi, když se o vás někdo stará, toužíte po klidu na vytříbení svých myšlenek, po čase, kdy se kolem Vás všechno zastaví a vodě , která léčí, pak objevte svět Infinitu a jeho umění relaxace," zdůraznila Lavičková.

Po koupeli musí přijít odpočinek. Těsně před Vánocemi otevřel Infinit novou relaxační odpočívárnu s krbem a spoustou květin. Přibylo 27 lehátek a 20 míst u stolků. Odpočívárna je maximálně prosklena a tím umožňuje výhled na vnitřní bazén i průplavový tunel, kterým se dostanete do venkovního bazénu. Celková ploch odpočíváren je nyní 400 metrů čtverečních a k odpočinku je připraveno 46 stolků, 112 židlí nebo křesílek a 91 lehátek.

(niv)