Mladíci stříleli v brněnských ulicích z airsoftové zbraně

Brno - Některý druh zábavy je hloupý a některý je ještě hloupější. To tři mladíci si k ní vybrali střelbu v ulicích Brna z airsoftové zbraně. Kolem brněnského Šilingrova náměstí údajně stříleli do oken, výloh obchodů i na dopravní značky, řekl Úspěchu mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

 

 

Operační středisko strážníků okamžitě po ohlášení jejich počínání zalarmovalo dvě nejbližší hlídky, které podezřelé ve věku 17, 19 a 22 let vyhledaly na rohu Husovy ulice.

 

Pracovníci dohledového centra stihli kamerami zaznamenat, jak mladíci při spatření první z hlídek urychleně schovali pušku s dlouhou hlavní a optikou pod nejbližší zaparkovaný automobil.

 

"Strážníci zjistili, že se jednalo o airsoftovou zbraň. Mladí muži přiznali, že z ní vystřelili dokonce i na kolemjdoucího, údajně proto, že je o to sám požádal, aby si vyzkoušel, jestli je zásah kuličkou bolestivý," uvedl mluvčí.

 

Nejmladší z mužů při zkoušce na přítomnost alkoholu nadýchal 0,46 promile, nejstarší přiznal, že před výpravou do ulic kouřil marihuanu. Případ strážníci předali státním policistům k prošetření. Trojici hrozí stíhání za výtržnictví.

 

(niv)

 

Fofo: MP Brno