Řidiči kamionů kašlali na zákaz jízdy

Brno - Zatímco pro řadu prodavaček a prodavačů byl státní svátek 28.října letos prvním, kdy nemuseli do práce a mohli si odpočinout, policisté vyrazili na silnice a hřbitovy, aby si posvítili především na řidiče kamionů a nákladních aut a také na ruch na místech, kam lidé přicházejí uctít své mrtvé při tradičních Dušičkách.

Hlídky dopravních policistů operovaly především v blízkosti hřbitovů, kde jednak dohlížely a korigovaly dopravu. Zároveň se pořádkoví policisté zaměřili také na výkon služby přímo na hřbitovech. 

„Na Ústředním hřbitově v Brně policisté zadrželi osmatřicetiletou cizinku, která využívala rozpoložení návštěvníků hřbitova k neoprávněnému vybírání příspěvků na tělesně postižené. Sama přitom simulovala svou hluchoněmost. Policisté její počínání ocenili blokovou pokutou,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Jeho kolegové se také zaměřili na dodržování zákazu jízdy nákladních automobilů nad 7,5 tuny ve sváteční dny na dálnicích, silnicích pro motorová vozidla a silnicích první třídy. Jejich zátah zachycují fotografie.

„V akci bylo třináct policejních hlídek. Výsledek kontrol je překvapivý. Šestadvacet řidičů porušilo zákaz jízdy. Policisté jejich přestupek řešili uložením blokové pokuty a vyslovení zákazu další jízdy. Řada dalších řidičů porušila sociální předpisy, jelikož řídili déle, než je povoleno,“ dodal Malášek.

Text: Jan Marek, foto: Policie ČR