Zájem o Aqualand Moravia vzrůstá, připravuje obří horskou dráhu

PASOHLÁVKY (okr. Brno-venkov) - Zájem veřejnosti o Aqualand Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku vzrůstá, zařízení proto připravuje obrovskou vodní horskou dráhu.

Aqualand navštívilo v roce 2018 více než 720 tisíc lidí, přičemž 55 procent tvořily rodiny s dětmi. Návštěvnost vzrostla i mimo sezónní měsíce díky „horkým“ venkovním bazénům. Právě do nich investoval aquapark v uplynulém roce 8 milionů korun. Za celý rok 2018 se investice vyšplhaly na 26 milionů korun. Tím to však nekončí. V roce 2019 odstartují stavební práce spojené s významným rozvojem venkovního areálu, jehož součástí bude také nový unikátní tobogán v hodnotě desítek milionů korun. Úspěšný rok má za sebou i hotel Aqualand Inn, ve kterém se ubytovalo přes 18 500 hostů.

Že je Aqualand Moravia oblíbeným turistickým cílem, potvrzuje i návštěvnost za uplynulý rok. V roce 2018 do zařízení dorazilo přes 720 tisíc lidí. Ti na všech tobogánech a skluzavkách najeli odhadem přes 300 tisíc kilometrů, což lze srovnat se vzdáleností ze Země na Měsíc

"Aquapark byl i v roce 2018 oblíbený u rodin s dětmi, které tvoří více než polovinu celkové návštěvnosti. Nově nás lidé navštěvovali více i mimo sezónní měsíce, a to díky venkovní dvojici termálních bazénů Romulus a Remus, jež nabízejí koupel ve vodě dosahující teploty 37 stupňů. Celkově jsme v uplynulém roce investovali do modernizace wellness části, což se pozitivně odrazilo na návštěvnosti i mimo léto,“ konstatuje ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

 „Za loňský rok registrujeme také nárůst návštěvnosti seniorů, kteří mohou využívat výhodné vstupné během pondělí. Právě o tyto pondělky se zájem ze strany seniorů zdvojnásobil. Ze zahraničních návštěvníků k nám nejvíce jezdí lidé z Rakouska a Slovenska. Představujeme atraktivní cíl z hlediska nabídky služeb, ale též z hlediska výhodné lokality například pro návštěvníky z Vídně,“ doplňuje Pavlacký. Aquapark se přitom podle agentury Czechtourism stal už v roce 2017 nejnavštěvovanějším turistickým cílem na Moravě a obsadil pátou příčku v rámci celé republiky. V letních měsících patří mezi oblíbené atrakce především dvojice venkovních tobogánů Boomerango a Abyss. Ty patří k unikátům v celé střední Evropě. Celoročně se lidé mohou svézt na dalších osmnácti atrakcích ve vnitřní části aquaparku.

Výhodou je rovněž propojení aquaparku s rozsáhlou wellness zónou Forum Romanum. I ta se v loňském roce dočkala vylepšení. „Otevřeli jsme solnou místnost, která nabízí blahodárné účinky takzvané haloterapie, a také stylizovanou dětskou prohřívárnu. Otevřeli jsme i denní lázně a modernizovali wellness část. Celkově jsme do těchto projektů vložili 10 milionů korun,“ doplňuje Pavlacký s tím, že aquapark má za sebou i investice, které nejdou na první pohled vidět. Jde například o vývoj technologií či provozní záležitosti. A ve znamení rozvoje se ponese i rok 2019.

Úspěšný rok má za sebou také hotel Aqualand Inn, který se nachází jen pár kroků od aquaparku. Ubytovalo se v něm 18 509 hostů, z nichž 40 procent tvořila zahraniční klientela. V tomto roce je v plánu rozšíření pokojů kategorie Superior s klimatizací.

Rok 2019: Nový tobogán za desítky milionů korun a rozšíření wellness části

Aqualand Moravia vkročil do nového roku s velkými plány. Zahajuje totiž výstavbu nového „chytrého“ tobogánu a plánuje novinky i ve wellness zóně. „Jedním ze zásadních plánů v roce 2019 je rozvoj areálu. Podepsali jsme smlouvu s výrobcem tobogánů, který je špičkou ve světě. V Aqualandu Moravia tak vyroste jedinečný tobogán, který bude unikátní jízdou do kopce. Jde o takovou horskou dráhu ve světě tobogánů,“ přibližuje Pavlacký. Další rozvoj zařízení se bude podle něj týkat nové spa části, kterou zpestří unikání panoramatická sauna s vířivkou. Rekonstrukce se dočká též balneo zóna. U areálu také vznikne myčka. „Do těchto novinek bude zařízení investovat zhruba 17 milionů korun,“ uzavírá Pavlacký. 

O Aqualandu Moravia

Aqualand Moravia je nejmodernějším a největším aquaparkem v České republice. Děti i dospělí se mohou vyřádit až na 20 vnitřních a venkovních tobogánech a skluzavkách s celkovou délkou více než 1,7 km. Venkovní vodní atrakce Abyss a Boomerango určené až pro 3místné rafty si mohou v letních měsících návštěvníci vyzkoušet v rámci České republiky pouze v Aqualandu Moravia. Jedná se o unikátní atrakce v celé střední Evropě. K dispozici jsou, kromě jiných, i oblíbené celoročně otevřené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo YellowCrash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče. Aqualand Moravia nabízí až 14 bazénů s vodní plochou 3000 m2, některé s využitím vody z místního termálního vrtu, rozsáhlou wellness zónu Forum Romanum, sluneční a římské lázně, Imperium Restaurant a Coffeeland. Součástí je také pár kroků vzdálený hotel Aqualand Inn.

(niv)