Dětský den v Aqualandu Moravia nabídne hravý program. Děti ze čtyř charitativních organizací mají vstup zdarma

PASOHLÁVKY (okr. Brno-venkov) - Aqualand Moravia oslaví Den dětí – 1. června – společně s charitativními organizacemi a nadačními fondy.

Děti se mohou těšit nejen na tobogány a vodní radovánky, ale také na speciální animační program a hravé soutěže. Pořádáním Dobro Dětského dne umožňuje jihomoravský aquapark dětem z diagnostických ústavů, dětských domovů a jiných organizací, které pomáhají dětem, strávit zábavný den plný vodních a sportovních her.

 

Vodní radovánky, hravé soutěže, animační programy a jízda na tobogánech. Tak by mohl vypadat vysněný den nejednoho dítka. Aqualand Moravia tak bude Den dětí, který připadá na 1. června, slavit společně s charitativními organizacemi a nadačními fondy ze svého okolí. „Polovina naší návštěvnosti během celého roku připadá na rodiny s dětmi. Proto rozhodně nemůžeme opomenout Den dětí. Letos jsme pozvali děti z několika charitativních organizací a nadačních fondů, aby si k nám přijely zdarma užít svůj den,“ říká manažer marketingu Aqualandu Moravia Tomáš Svoboda, jenž má akci na starost.

 

Tento den se mohou malé ratolesti těšit na zábavný program v podobě hravých animací a soutěží o zajímavé ceny. Prvních pět set dětských návštěvníků získá navíc dárek „Od letní sezóny, která startuje už 15. června, nově zavádíme vstupné pro děti mladší 6 let zdarma. A to během celého roku,“ dodává Svoboda.

 

Do Dobro Dětského dne se zapojí čtyři „dětské“ organizace z okolí aquaparku. V areálu se budou též prezentovat. Jedná se o Nadační fond Modrý hroch, který pomáhá konkrétním dětem po těžkých úrazech a snaží se jim pomoci rovněž při návratu do běžného i sportovního života. Modrý hroch též pečuje o dětské pacienty přímo v nemocnicích. O malé pacienty se ostatně taktéž stará Nadační fond dětské onkologie KRTEK. I ten se k oslavám dětského dne v Aqualandu Moravia připojí. Na tobogánech se dále svezou děti z Diagnostického ústavu a střediska výchovné péče Brno a z nadačního fondu zvaného Víly pro děti. Ten se věnuje umělecké tvorbě v domovech pro postižené děti či na dětských odděleních nemocnic a jeho cílem je zpříjemnit dětem prostředí, v němž tráví čas. Krom toho ovšem Nadační fond Víly pro děti myslí i na seniory. „Spolupráce s dobročinnými a charitativními organizacemi nás těší a budeme rádi, když se zapojí i nové subjekty. Už nyní plánujeme další projekty,“ uzavírá Svoboda.

(niv)