Aqualand Moravia je nejnavštěvovanějším místem na jižní Moravě

PASOHLÁVKY (okr. Brno-venkov) - Nejnavštěvovanějším turistickým cílem na jižní Moravě je Aqualand Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku.

Oznámila to agentura CzechTourism, která vydala žebříček nejvíce navštěvovaných turistických míst za rok 2018. Aqualand Moravia je s návštěvností téměř 800 tisíc jedničkou v Jihomoravském kraji, za ním se umístil zhruba s poloviční návštěvností zámek Lednice. Až na třetím místě se umístila brněnská ZOO. V rámci TOP50 cílů se jihomoravský aquapark dostal hned do první desítky, a to na 6. místo.

„Jsme rádi, že se nám podařilo obhájit první místo v rámci Jihomoravského kraje. Loni nás navštívilo téměř 800 tisíc lidí, z toho polovinu tvořily rodiny s dětmi. Věříme, že chystané novinky nám v následujícím roce pomohou návštěvnost ještě navýšit. Investice se vyšplhají téměř na čtvrt miliardy korun. Například nový rodinný tobogán, který návštěvníky sveze i do kopce, bude unikátem nejen pro Českou republiku, ale pro celou Evropu,“ říká ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Aqualand Moravia přitom zabodoval i mimo Jihomoravský kraj. Patří totiž rovněž mezi TOP50 cílů v rámci celé České republiky, přičemž v tomto žebříčku zaujímá 6. místo. Až za ním je pražská Petřínská rozhledna.

Během letní sezóny se mohou návštěvníci Aqualandu Moravia těšit na venkovní areál, který čítá 5 hektarů, čímž je rozlohou větší než pražské Václavské náměstí. V rámci venkovní části nabízí například oblíbené unikáty – největší tobogány Abyss a Boomerango. V roce 2020 tam vyroste též nový rodinný tobogán, který návštěvníky sveze i do kopce. Bude unikátní jak používanou chytrou technologií, tak i délkou 242 metrů. Aktuálně aquapark nabízí celkem 20 tobogánů a skluzavek s celkovou délkou 1,7 kilometru. Během celého léta je ke koupání připraveno 12 bazénů. Nově si zájemci též užijí venkovní stezku bosou nohou, takzvaný zážitkový chodník, jenž je 40 metrů dlouhý.

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Top 3 nejčastěji navštěvované turistické cíle (v tis.)

Aqualand Moravia, Pasohlávky – 792,8

Státní zámek Lednice – 394,1

Zoologická zahrada Brno – 330,1

Zdroj: agentura CzechTourism, 27. 6. 2019: https://www.czechtourism.cz/getattachment/Pro-media/Tiskove-zpravy/Turismus-je-cerne-zlato/CzT_Report_navstevnost2018.pdf.aspx?ext=.pdf

O Aqualandu Moravia

Aqualand Moravia je nejmodernějším a největším aquaparkem v České republice. Děti i dospělí se mohou vyřádit na až 20 vnitřních a venkovních tobogánech a skluzavkách s celkovou délkou více než 1,7 km. Venkovní vodní atrakce Abyss a Boomerango určené až pro 3místné rafty si mohou v letních měsících návštěvníci vyzkoušet v rámci České republiky pouze v Aqualandu Moravia. Jedná se o unikátní atrakce v celé střední Evropě. K dispozici jsou, kromě jiných, i oblíbené celoročně otevřené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo YellowCrash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče. Aqualand Moravia nabízí celkem 14 bazénů s vodní plochou 3000 m2, některé s využitím vody z místního termálního vrtu, rozsáhlou wellness zónu Forum Romanum,

sluneční a římské lázně, Imperium Restaurant a Coffeeland. Součástí je také pár kroků vzdálený hotel Aqualand Inn.

(niv)